Ortopedi ve Travmatoloji Profesörü Tahir Öğüt’ ün resmi sitesidir.

Podoloji

Nasır, ayağımızda fazla sürtünme ve vücut ağırlığımızın fazla basınç ile deriyi kalınlaştırması ile oluşur. Nasıra derinin keratinleşmesi de denilmektedir. Bu hastalık için üretilmiş özel aletler ile tedavi edilmektedir.

Gün içerisinde ayaklarımız vücudumuzun yükünü taşımaktadır. Bu nedenler ayaklarımızın bakımını yaptırmak gelecekte yaşanabilecek problemlerin önüne geçebilmek için çok önemlidir.

Tırnak batması, ayağı fazla sıkan dar kalıplı ayakkabılar ve yüksek topukluların ayağı sıkıştırması veya tırnakların biçimsiz kesilmesi ile oluşur. tedavisi kesinlikle profesyonel biri tarafından yapılmalıdır.

Ayak mantarı, genellikle hijyen eksikliği dolayısıyla oluşmaktadır. Fakat bir çok farklı sebepten de oluşabilir. Mantar tedavisi için mantarlı doku özel frezler ile temizlenir bunun yanında harici ilaçlar verilir

Topuk çatlağı, sık görülen bir cilt problemidir. Yanlış ayakkabı seçimi, asırı kilo, seker hastalığı gibi sebeplerden topuk çatlağı meydana gelebilir.  Topuk çatlakları eğer tedavi edilmez ise daha da ilerler ve kanama ve enfeksiyona yol açabilir.

Diyabet ayak hastalarının tedavisi çok önem taşımaktadır. Diyabetik ayak ayak ve bacak damarlarında oluşan tıkanmaların neticesinde ayağımızda yaralar oluşmasıyla sonuçlanır.

Elif DEMİR 1987 yılında İstanbul’da doğmuştur , 2006 yılında T.C. MEB Lisans & Kültür Merkezi Ayak Sağlığı Sertifikasyon Programını tamamlamış, 2007 yılında ise Almanya’da batık tırnak ve Diyabetik ayak alanlarında sertifikalarını almıştır. 2014 yılında  da başladığı T.C. Acıbadem Üniversitesinde Podoloji Lisans eğitimini tamamlamıştır.  Elif DEMİR, Türkiye’de ilk kez Podoloji alanında sertifikasyon ve diploma programlarını tamamlayanlardan biridir. Medikal ayak bakımı alanında 10 yılı aşkın tecrübesiyle hizmetlerine devam etmektedir.  Acıbadem Sağlık grubu, ASMER Medikal gibi kuruluşlarda Uzman Podolog unvanı ile mesleki çalışmalarına devam etti. Ayak sağlığı uzmanı Podolog Elif Demir, ayak sağlığı alanında bir çok güncel yeniliğin öncüsü olmuştur. Ayak sağlığında ki tecrübesi ile kendini kanıtlamıştır.

Podoloji, topuk kuruluğu, nasır, diyabetik ayak gibi hakkında bilgiler verdiğimiz videolarımıza Youtube kanalımızdan ulaşabilirsiniz.